Muğla Büyükşehir Belediyesi, il genelinde vatandaşların Ramazan Bayramı öncesi huzur dolu bir tatil geçirmesi için çalışma ve denetimlerini sürdürüyor – GÜNDEM

Kurban Bayramı öncesinde il genelinde tüm birimleriyle hazırlıklarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların Ramazan Bayramı'nı huzur içinde geçirmesi için ulaşımdan sağlığa, mezarlıklardan polis denetimlerine kadar çalışmalarını sürdürüyor.
Bayram boyunca ulaşım ücretsizdir
Muğla MUTTAŞ Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma araçları (siyah plaka), Ramazan Bayramı boyunca 10 Nisan 2024 Çarşamba günü saat 00.00'dan (Salıyı Çarşamba'ya bağlayan gece) başlayarak 12 Nisan Cuma günü saat 12.00'ye kadar ücretsiz toplu taşıma hizmeti verecek. Muğla Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma tarifelerine ilişkin detaylı bilgiye “www.mugla.bel.tr” linkinden ulaşılabilir.
Sağlık ekipleri bayramda vatandaşlara destek oluyor
Muğla Büyükşehir Belediyesi, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde yatalak, hasta, engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşların saç ve sakallarını tıraş ediyor. Hasta ve engellilere yönelik evde bakım ve ulaşım hizmetleriyle vatandaşlara destek veren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bu hizmetleri Ramazan Bayramı öncesinde de sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi, ramazan tatili boyunca da vatandaşlara hasta nakli için evde bakım ve ambulansla hizmet vermeye devam edecek. Bayram boyunca her türlü pansuman, enjeksiyon ve ilacın temini gibi pek çok sağlık ihtiyacı vatandaşların talebi üzerine Büyükşehir Belediyesi sağlık çalışanları tarafından karşılanacak. Ayrıca hasta nakil ambulansı ile hastaneye gitmesi gereken acil hastalar evlerinden alınarak muayenelerinin ardından evlerine geri gönderilecek.

Vatandaşlardan gelen her türlü aksaklık ve talebe anında müdahale etmek için köprü görevi gören çağrı merkezi ekipleri, resmi tatil günlerinde de 24 saat hizmet vermeye devam edecek.
Mezarlıklar bayrama hazır
Muğla Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesinde 13 ilçedeki mezarlıklarda temizlik ve bakım çalışmalarını sürdürüyor. Şu ana kadar 1400 mezarlık alanında temizlik ve bakım çalışması yapıldı. 13 ilçenin 574 mahallesinde 1434 adet kullanılmış mezarlık parseli bulunan Muğla Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesinde bu mezarlıklarda temizlik, ilaçlama, bakım ve onarım çalışması yürütüyor. Bugüne kadar 1.400 mezarlıkta 81 çalışan ve 25 araçla bakım, temizlik ve yabani ot ilaçlama çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Ramazan Bayramı'nda vatandaşların daha huzurlu ve düzenli bir ortamda ziyaret edebilmesini hedefliyor.
MUSKİ 24 saat vatandaşın hizmetinde
Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, Muğla tatili sırasında oluşabilecek hat arızaları ve su kesintilerini önlemek için tüm ilçelerde eğitimli görev başında ekipleriyle 24 saat alarm halinde olacak. Ayrıca vatandaşların tatillerinde su sıkıntısı yaşamaması için tank ve hatların gerekli bakımları yapıldı.
Polis ve İtfaiye görev başında
Kurban Bayramı öncesinde denetimleri artıran Büyükşehir Belediyesi, ekmek üretim ve satış alanları, fırın ve pastanelerde denetimler gerçekleştiriyor. Büyükşehir Zabıta ekipleri, işyerlerinin ve personelin temizlik ve hijyen standartlarına uygun olup olmadığını, üretim yerlerinin ve kullanılan ekipmanların uygunluğunu, üretimde kullanılan hammaddelerin son kullanma tarihlerini ve unlu mamullerin gramajını kontrol ediyor. Ramazan bayramı boyunca vatandaşların huzurlu bir tatil geçirmesi için polis ve itfaiye ekipleri görev yapacak.Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir