Manisa'da tarım arazisinde büyük yangın – Son Dakika Türkiye Haberleri

Yangın, Manisa-Uşak il sınırında yer alan Manisa'nın Alaşehir İlçesi İsmailbey Mahallesi'nde çıktı. Edinilen bilgiye göre, tarım alanında çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle hızla mahalleye doğru ilerlemeye başladı.

İhbar üzerine bölgeye Manisa Büyükşehir Belediyesi'nden çok sayıda itfaiye ekibi ve Orman İşletme Müdürlüğü'nden ekipler sevk edildi. Ekiplerin müdahalesinin ardından İsmailbey ilçesindeki bazı ev ve ahırlara yayılan yangın, diğer evlere sıçramadan mahalle kenarında durduruldu. Öte yandan rüzgarın da kuvvetli olduğu bölgede yangının Battalbey ilçesi ve çevre mahallelere doğru ilerlediği öğrenildi. Yangına 4 uçak ve 1 helikopterle hem havadan hem de karadan müdahale edildi.

“YANGIN KISMEN KONTROL ALTINA ALINDI”

Geniş bir alanı etkileyen yangını söndürme çalışmaları devam ederken, Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu da bölgede incelemelerde bulundu. Başkan Öküzcüoğlu, yangının kısmen kontrol altına alındığını, çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Hem itfaiye ekiplerine hem de bölge halkına yardım eden Başkan Öküzcüoğlu, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Anız tarlalarının hakim olduğu bir bölge. Elektrik kablolarının yere düşmesi sonucu çıkan yangın. Buradan Kula'ya doğru hareket eder. Uçaklar ve helikopterler ilerliyor. Alaşehir Belediyesi Teknik İşler Müdürlüğü'ne bağlı ekipler çalışıyor. Salihli, Kula ve Sarıgöl ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Büyük ölçüde kontrol altına alındı. Ancak hem anız hem de ot içerdiği için zaman zaman çeşitli bölgelerde yangınlar çıkıyor. Bunu fiziksel alanlarda tutmaya çalışın. Uçak ve helikopterlerin ulaşamadığı bölgelere arkadaşlarımız müdahale ediyor. Şu an için herhangi bir insan kaybının olmaması sevindirici. Her şeyi kontrol altına aldıktan sonra soğutma çalışmalarına başlayacağız” dedi.

Ancak bir itfaiye erinin yangında oluşan dumandan etkilendiği ve sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir