Kültür sanat işletmecileri alanlarda hazır bulundu – Son Dakika Kültür Sanat Haberleri

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde kültür sanat dünyasından operatörler de alanda hazır bulundu.

Yayınlanma: 02.05.2024 – 04:00

Abo Ol

Google Haberleri

Oyunculardan set çalışanlarına, yaratıcı reklamcılardan yayınevi çalışanlarına kadar çok sayıda vatandaş Yenikapı'da buluşup Taksim'e yürümek istedi. Yenikapı'daki işçi yürüyüşüne katılan Sinema Televizyon Sendikası ve Oyuncular Sendikası üyeleri de sloganlara eşlik etti.

'1 MAYIS'A ÖZEL'

Oyuncular Birliği Başkanı Vahide Perçin, şunları söyledi: “Oyuncular Birliği olarak sahada olmak ve büyümek istiyoruz. Bu 1 Mayıs, son yerel seçim sonuçlarının ardından daha da özel bir 1 Mayıs. 1 Mayıs'ın genel olarak daha yoğun geçeceğini düşünüyorum. İnşallah 1 Mayıs'ta daha güzel günlerde buluşacağız” dedi.

'Fazla Mesai, DÜŞÜK ÜCRET'

Sinema Televizyon Birliği Reklamverenler Platformu adına konuşan Beste Atasoy, “Reklamcılar örgütlenemez diye bir efsane vardı, biz onu çürüttük.” Atasoy, sözlerine şöyle devam etti: “90'lı yıllardaki reklamcılıktaki o imaj artık yok. Çok yoğun çalışıyoruz. Fazla mesai yapıp daha az ücret alıyoruz. Halen maaşları bizzat ödeyen kurumlar var. Milyarlarca liralık medya üreten sektörün çalışanları tazminatlarını alamıyor. Buna son vermek için 1 Mayıs'ta sokaklarda olacağız.

Alakalı haberler

Sanatçılardan 1 Mayıs mesajları: 'Saraçhane geçilmez'

Cumhuriyet Tatil otel rezervasyonu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir