İzmit Millet Bahçesi şekillenmeye başladı – GÜNDEM

Kocaeli'nin birçok yerinde çalışmalar yaparak yeşil alan miktarını artıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit'in merkezinde yer alan Kocaeli Fuarı'nın Millet Bahçesi'ne dönüştürülmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

YEŞİL ALANLAR ARTIŞI

Yeşilliğe önem veren ve bugüne kadar yaptığı çalışmalarla kişi başına düşen yeşil alan miktarını artıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu alanda da çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda İzmit'in merkezinde yer alan Kocaeli fuarı yenilenerek millet bahçesine dönüştürülüyor. Toplam 278 bin metrekare alan üzerine kurulan İzmit Millet Bahçesi'nde spor ve sosyal alanlar, çok amaçlı salonlar ile çok sayıda etkinlik alanı yer alıyor.

KAFELERDE HUZURLU ÇALIŞMA

Eski ve kullanılamaz durumdaki binaların kaldırıldığı bölgede vatandaşların kullanımına yönelik yeni yapılar yapılıyor. Bu kapsamda bar alanının cam montajı tamamlandı. Prefabrik dış mekan binalarının üretimi devam etmektedir. Ekipler iç kısımlarda döşeme üretimi için hazırlıklara başladı.

ALTYAPI İŞLERİ

Ekipler, düğün salonu alanında ise AB blok çadır çerçeveleri üretimi, dış mekan prefabrik üretimi ve çatıda ön izolasyonlu koruyucu beton üretimine devam ediyor. İçerisinde elektrik ve mekanik sistemlerin imalatı ile duvar sıvalarının imalatı yapılmaktadır. CD blokta ise köprülerin oluşturulmasına yönelik demir üretimi devam ediyor. Bölgedeki altyapı çalışmaları kapsamında yağmursuyu hattının yüzde 90'ı, atık su hattının yüzde 70'i, temiz su hattının ise yüzde 20'si tamamlandı. Çalışma devam ediyor.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir