İSU, Gölcük'e 2023'te 79 milyon liralık altyapı yatırımı yaptı – GÜNDEM

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ISU Genel Müdürlüğü, 2023 yılında il genelinde çok sayıda altyapı çalışması gerçekleştirdi. Bu kapsamda 79 milyon lira giderle toplam 29 bin 316 metre uzunlukta yeni altyapı hatları ve depo inşaatı işleri gerçekleştirildi. Gölcük ilçesinde yürütülen altyapı çalışmalarında milyon 161 bin lira.

ALTYAPI İHTİYAÇLARINA KALICI ÇÖZÜM

Nüfusu her geçen gün artan Gölcük ilçesi, bir deniz kenti olmasının yanı sıra serbest bölgeleri ve fabrikalarıyla da dinamik bir merkez olmaya devam ediyor. Kent genelinde olduğu gibi küresel ısınma ve iklim değişikliğine karşı önlem almak, içme suyu kayıplarını azaltmak ve nüfusun artan talebine cevap verebilmek amacıyla mahallede de çalışmalarını aralıksız sürdüren İSU Genel Müdürlüğü, Toplam 29 bin 316 metre uzunluğunda yeni bir proje inşa etmek için 2023 yılında 79 milyon 161 bin Türk Lirası harcayacak, altyapı hatları ve depo üretim işlerini başarıyla tamamladı.

GÖLCÜK İLÇESİNİN BİRÇOK MAHALLESİNDE ALTYAPI SEFERBERLİĞİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, 2023 yılı yatırım programı kapsamında Marina, Atatürk, Cumhuriyet, Turgut Özal, İcadiye, Selimiye, Sıretiye, Eski Ferhadiye, İhsaniye, Halıdere ve Ulaşlı başta olmak üzere tüm mahallelerde çeşitli altyapı çalışmalarını başarıyla gerçekleştirdi. Gölcük İlçesi mahalleleri. Mahallede gerekli yol ve caddelerde yürütülen çalışmalar kapsamında İSU Genel Müdürlüğü, 15 bin 195 metresi yeni içme suyu hattı olmak üzere toplam 29 bin 284 metre uzunluğunda yeni altyapı hattı inşa ederek işletmeye aldı. 11 bin 328 metre yeni kanalizasyon hattı, 2 bin 761 metre yeni yağmur suyu hattı. Ayrıca mahallede su yollarının iyileştirilmesine yönelik çalışmalar yürütülerek 2 yeni içme suyu deposu inşa edilerek hizmete açıldı.

YATIRIMLAR 2024'TE DEVAM EDECEK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin Gölcük ilçesinde 2024 yatırım programı çerçevesinde çalışmalarını tüm hızıyla sürdürecek olan ISU Genel Müdürlüğü, içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyuna yönelik yeni boru hatları, su yolları iyileştirme çalışmaları ve su depolarının inşaatı.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir