“İsrail'in soykırımına karşı en etkili duruşu sergileyen ülke Türkiye'dir.”

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İsrail'in Türkiye'nin Gazze'ye yardım talebini reddetmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Altun, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:


“Türkiye Cumhuriyeti, özellikle son 20 yıldır ve özellikle 7 Ekim'den bu yana Filistinlilerin Filistin meselesine ilişkin haklı ve meşru taleplerinin savunucusu olmuştur.


Türkiye, başkenti Doğu Kudüs olan, 1967 sınırları içerisinde toprak bütünlüğüne sahip, egemen ve bağımsız bir Filistin devletinin varlığını vazgeçilmez şart olarak kabul etmekte ve bunu tüm uluslararası platformlarda mümkün olan en güçlü şekilde savunmaktadır.


Maalesef son günlerde Türkiye'nin Filistinli kardeşlerimize destek vermediği algısıyla ve özellikle ticaret konusunda Türkiye'ye karşı dezenformasyon faaliyetleriyle karşı karşıya kalıyoruz.


Türkiye'nin Filistin ve Gazze'de devam eden katliamlara karşı tutumundan rahatsız olan İsrail ve işbirlikçileri, ülkemizi ve hükümetimizi hedef almayı hedefliyor.


Adil ve sağduyu sahibi hiç kimsenin kabul edemeyeceği bu çabalara verilecek en güzel yanıt, Türkiye'nin Filistin'e karşı verdiği amansız mücadeledir.


Türkiye'yi hedef almak isteyenlere, bilerek veya bilmeyerek bu hain kampanyaya alet olanlara bir kez daha hatırlatmak isteriz:


Türkiye, 7 Ekim'den bu yana devleti ve milletiyle İsrail'in soykırımına karşı her alanda en onurlu ve en etkin duruşu gösteren ülkedir.


Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, tüm dünyanın gözünün içine bakıp İsrail'in terör devleti olduğunu, Gazze'de tarihin en kanlı soykırım suçlarından birini işlediğini, Ortadoğu'nun en büyük sorununun bu olduğunu haykıran liderdir. İsrail'in ta kendisi.


Türkiye şu ana kadar Gazze'ye 42 bin ton civarında insani yardım ulaştırdı.


Türkiye, Filistin'e destek ve yardımlarımızı engellemeye çalışan İsrail'e karşı, Dışişleri Bakanımız Hakan Fidan'ın açıkladığı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın onayladığı bir dizi tedbiri her zaman olduğu gibi uygulayacaktır.


Tüm kurum ve kuruluşlarımız gibi İletişim Başkanlığımızın da ulusal ve uluslararası ölçekte yürüttüğü pek çok faaliyet bunun kanıtıdır.


Türkiye, uluslararası medyanın 7 Ekim'den bu yana İsrail'in şantajı ve İsrail'in yalanları karşısında gerçeği yakalamaya yönelik üç maymunu oynamasını kınadı.


Saldırıların başlamasından kısa bir süre sonra İslam İşbirliği Teşkilatı'nın (İİT) enformasyon bakanları Türkiye'nin çağrısı üzerine İstanbul'da bir araya geldi. İslam İşbirliği Teşkilatı Enformasyon Bakanları Olağanüstü Toplantısı, “İşgalci İsrail yönetiminin işgal altındaki Filistin topraklarında gazetecilere ve medya kuruluşlarına yönelik dezenformasyon ve saldırıları” temasıyla İletişim Başkanlığımızın ev sahipliğinde 24 Şubat 2024 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi.


Dezenformasyonla Mücadele Merkezimiz gece gündüz çalışıyor, İsrail'in algı operasyonlarını çürütüyor, uluslararası toplumun şahitliğinde yayınlanan çok sayıda farklı çalışmayla birbiri ardına yalan söylüyor.


İletişim Başkanlığımız, Anadolu Ajansı, TRT ve diğer medya kuruluşlarının yürüttüğü pek çok farklı bilgilendirme çalışması da İsrail'in inanılmaz zulmünün ortaya çıkarılmasında önemli rol oynadı.


Türkiye, Filistin'e karşı en insani ve ilkeli tutumu gösteren ülkelerden biriydi.


“Türkiye'nin tavrını karalamak için ellerindeki tüm geleneksel ve yeni medya araçlarıyla her türlü yalana başvuranlar bilmelidir ki Türkiye bugüne kadar olduğu gibi her zaman Filistinli kardeşlerinin yanındadır ve kardeşlerine destek olmaya devam edecektir, hayır. ne olursa olsun, koşullar ne olursa olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir