İsrail protestosunda protestocuya tokat attı… O komiser hakkında karar çıktı – Son Dakika Türkiye Haberleri

Cumhuriyet, Türkiye'nin İsrail'le ticari ilişkilerinin sona ermesi ve Filistin'le dayanışma eylemleri sırasında İstanbul Taksim'de bir vatandaşa tokat atan polis memurunun akıbetine değindi.

Yayınlanma: 11.04.2024 – 19:59

Abo Ol

Google Haberleri

Geçtiğimiz hafta İstanbul Taksim'de Türkiye'nin İsrail'le ticari ilişkilerini bozmak ve Filistin'le dayanışma amacıyla protesto yapan vatandaşlara polisin müdahalesi ciddi eleştirilere maruz kalmıştı. 43 kişinin tutuklandığı eylemde, başörtülü genç kadına tokat atan polis memurunun sert müdahalesi de kameraya yansıdı. Söz konusu müdahalenin ardından İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 2 polis memurunun açığa alındığını açıkladı ancak genç kadına tokat atan polis şefinin de açığa alınıp alınmadığı bilinmiyor. Cumhuriyet o polis memuru hakkında karara vardı.

Buna göre; Komiserin görevden uzaklaştırıldığı ortaya çıktı. Görüşülen polis kaynakları da olayı doğruladı. Polis kaynakları gazetemize, söz konusu polis memurunun “protestoya müdahalenin orantısız olması ve bu müdahalenin hukuka uygun olmaması” nedeniyle açığa alındığını bildirdi.

Cumhuriyet Tatil otel rezervasyonu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir