İletişim Başkanlığı seçimlerine özel “basın izleme merkezleri”

Seçmenler 5 yıl görevde kalacak yerel yöneticileri seçmek için sandık başına gitti. Bu seçimleri uluslararası toplum ve Türkiye takip ediyor.

İletişim Başkanlığı ayrıca ulusal ve uluslararası basının seçim sürecini rahatlıkla takip edebilmesi için Ankara ve İstanbul'da basın merkezleri kurdu.

Yerel ve yabancı basının katılımına açık olan merkezde, sandık kapanışının ardından günün gelişmelerinin ve oy sayımının takibi yapılmakta, haber kanallarının yayınları dijital ekrana yansıtılmaktadır.

Türk demokrasisinin bayramı, İletişim Başkanlığı'nın kurduğu basın merkezlerinde yabancı gazeteciler tarafından da ilgiyle ve gerçek zamanlı olarak takip ediliyor.

[Fotoğraf: AA]

Al Jazeera News editörü Abdel Aziz Mogahed, yerel seçimlerin burada yapılan üçüncü olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Bu seçimler Arap ülkeleri ve dünyanın geri kalanı için çok önemli. Gazetecilerin istediği her şey merkezde mevcut, internet çok iyi. kaynaklara kolaylıkla ulaşabiliyoruz, diğer şehirlerdeki bilgilere de kolaylıkla ulaşabiliyoruz.” “Size ulaşabiliriz” dedi.

Anadolu Ajansı'nın seçim sonuçlarına ilişkin verileri Ankara ve İstanbul'da kurulacak basın merkezlerinde paylaşılacak. Merkezde ayrıca basın mensuplarına teknik altyapı, simültane çeviri ve canlı yayın imkanı da sağlanıyor.

Fotoğraf: AA[Fotoğraf: AA]

Akademisyenler, kanaat önderleri ve kamu kurumu temsilcilerinin de ziyaret ettiği merkezde ulusal ve uluslararası basın da seçimleri takip ediyor.

Merkez gün boyu gazetecilere açık olacak.

Basın merkezlerinde LED ekranlarla hazırlanan, Türkiye'nin seçim tarihini ve demokrasi deneyimini anlatan sergiler de yer alıyor.

Basın merkezleri seçimler süresince ulusal ve uluslararası basın mensuplarının kullanımına açık olacak.

Fotoğraf: AA[Fotoğraf: AA]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir