Huzursuz bacak sendromuna doğal çözüm! – En son hayat haberleri

Uykuya dalmakta zorluk çekiyorsanız, yatakta hangi pozisyonu denerseniz deneyin, ne kadar dönerseniz dönün, huzursuz bacak sendromundan (HBS) muzdarip olabilirsiniz. Her yıl dünya çapında milyonlarca insan bu sendromdan etkileniyor ve teşhis ediliyor. Kuyu, Bu durumu ortadan kaldırmanın yöntemi nedir? İşte Huzursuz bacak sendromuna doğal çözüm…

HUZURSUZ BACAK SENDROMU NEDİR?

Huzursuz bacak sendromu, hastanın bacaklarda hissettiği, uykuya dalmayı zorlaştıran, tarif edilemeyen rahatsız edici ve tuhaf bir hisle karakterize bir sendromdur. Genellikle bacaklarda kronik rahatsızlık hissi olarak ortaya çıkan bu durum, bacakları hareket ettirme isteğiyle belirginleşir. Huzursuz bacak sendromundan muzdarip olanlar farklı semptomlar yaşayabilir; Ancak genellikle bacakları hareket ettirmeye yönelik yoğun ve hoş olmayan bir dürtü olarak kendini gösterir. Gece yarısı bacak kramplarıyla uyanmak da yaygın bir şikayettir. Bu sorun sadece bacakları değil aynı zamanda baş, kollar, vücudun üst kısmı ve vücudun diğer kısımlarını da etkileyebilir.

RESTLELE BACAK SENDROMUNUN SEBEPLERİ NELERDİR?

HBS (huzursuz bacak sendromu), sinir sistemi bozukluklarından kaynaklanan bir durumdur ve kişinin bacaklarında ani sıçramalara ve kontrol edilemeyen hareketlere neden olabilir. Bu nörolojik sorun kişinin ağrı, gerginlik ve ağrı yaşamasına neden olur. Belirtiler genellikle insanlar uyuduğunda veya gece uyumaya çalıştığında ortaya çıkar ve tüm uyku döngüsünü bozar.

HUZURSUZ BACAK SENDROMUNA İYİ GELEN DOĞAL ÇÖZÜM NEDİR?

Huzursuz bacak sendromundan muzdarip olduğunuzu düşünüyorsanız romatizmal hastalıklar uzmanına, nöroloğa veya fizyoterapiste başvurabilirsiniz. Doğal bir yöntem denemek isteyenler için basit bir tarif var: Bir kalıp sabun. HBS'nin resmi olarak tanınan bir tıbbi tedavisi olmasa da “sabun yöntemi” birçok kişinin oldukça etkili bulduğu doğal bir tedavi yöntemi olarak kabul edilmektedir.

Mümkünse taze, kokusuz bir kalıp kullanın; Yeni olduğu sürece hiçbir sorun yok. Sabunu çarşafların arasına veya lastikli çarşafın altına koyun ve orada bırakın. Bazı insanlar çarşafları korumak için önce sabunu temiz bir çorabın içine koymayı tercih ederler. Yine de sorun değil; Size en uygun yöntemi seçebilirsiniz. Bir ay sonra sabunun görünümünü kontrol edin; Eğer kurumuş ve solmuşsa eskimiş demektir ve yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir. Veya alttaki yeni katmanı ortaya çıkarmak için üst katmanı kazıyabilirsiniz. Önemli olan sabunun her zaman taze kalmasıdır; Çünkü bu yöntemin, sabunun kururken yaydığı iyonlar sayesinde işe yaradığına inanılıyor. Tamamen kuruduğunda iyon salmayı bırakır ve dolayısıyla kullanılamaz hale gelir.

Sabun terapisini açıklayan, destekleyen veya çürüten hiçbir bilimsel çalışma olmasa da, çevrimiçi bir arama dünyanın dört bir yanından sayısız insanın olumlu referanslarını içeriyor. Bu kişiler, bir kalıp sabunla uyuduklarında ağrılı bacak kramplarının veya diğer HBS semptomlarının tamamen ortadan kalktığını veya en azından tekrar rahat uyuyabilecek hale geldiklerini söylüyorlar. Yaptıkları tek şey çarşafların altına bir kalıp sabun koymak, rahatlamak ve sabunun sihrini göstermesini beklemek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir