Gemlik Belediyesi'nde Şükrü Deviren dönemi başladı – GÜNDEM

Yerel seçimlerde yüzde 51,33 oyla Gemlik'in yeni belediye başkanı seçilen Şükrü Deviren, Gemlik belediyesi önünde geniş bir taraftar grubuyla göreve başladı. Devir teslim törenine, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, CHP İlçe Başkanı Gemlik Servet Pehlivan, İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, kadın ve gençlik kolları ile belediye meclisinin eski ve yeni üyeleri katıldı.

Görev yerini devreden Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, “Emanetini en az bizim kadar koruyacak birine devretmenin gururunu yaşıyorum” dedi. Yeni Belediye Başkanı Şükrü Deviren ise şunları söyledi: “Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi bize tek şey lazım, çalışkan olmak. Gemlik'i birlikte inşa edeceğiz, birlikte başaracağız!” Dedi.

“Güveninizi onurumuz olarak görüyoruz”

İlk konuşan Mehmet Uğur Sertaslan, şunları söyledi: “Pandemi, ekonomik kriz, deprem gibi yüz yılda bir meydana gelen olaylar son beş yılda yaşandı. Ama mümkün olduğu sürece sizin bir kuruşunuzu bile yemedik, doyurmadık. AKP iktidardayken hiç gelmeyen Sayıştay her yıl geldi. Beş yıl üst üste Sayıştay denetiminden geçtik ve çok şükür hepsini geçtik. Biz emaneti namusumuz saydık, öyle koruduk, öyle devrettik. Onu benim gibi koruyacak bir adama teslim etmekten haklı bir gurur duyuyorum. Gemlik ile ilgili sürekli tartışmalar yaşanıyordu. Burası 81 ilden vatandaşlarımızın yaşadığı bir yer. Gemlikli burada doğan değil, burada ölmeye karar verendir. Allah hepimize uzun ömürler versin. Burada ölmeye karar verdim. Bu nedenle son nefesine kadar şehir için çalışmaya devam edeceğim. Şükrü abi hoş geldin. Gemlik size olan güvenimizdir. “Belediyede çalışan 550 kardeşim size emanet.”

“Çok çalışacağız!”

Sertaslan'ın ardından söz alan yeni belediye başkanı Şükrü Deviren, şunları söyledi: “Başkan Uğur öyle bir emanet bıraktı ki biz de bu emanete sahip çıkacağız. Onun geride bıraktığı 550 çalışanını ve genci, yaşlısı 122 bin Gemlik insanını kucaklayacağız. Artık meslektaşız. Gemlik'i birlikte inşa edeceğiz. Sen ve benlik olduğu sürece hiçbir şey üretemeyiz. Mustafa Kemal Atatürk bize bu ülkeyi emanet ederken tek bir şeye ihtiyacımız olduğunu, o da çok çalışmak olduğunu söylemişti. Çok çalışacağız. Büyükşehir belediyesinden pek destek alamadık ama artık Mustafa Bozbey burada. Gelin, Marmara'nın incisi, zeytin ağaçlarının başkenti Gemlik'i marka şehir haline getirelim. Bunu birlikte aşacağız!” dedi.

“Büyükşehir her zaman yanınızda olacak!”

Deviren'in ardından konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, şunları söyledi: “Öncelikle kardeşim Uğur'la çalışamadığım için üzgünüm ama arkamıza bakmayacağız. Uğur kardeşimi hizmetlerinden dolayı tebrik ediyorum. Bundan sonra hep birlikte bu şehre katkı sağlamaya devam etmeliyiz. Şükrü başkanımı tebrik ediyorum. Büyükşehir olarak yanınızda olacağız ve aynı zamanda birçok hizmeti de birlikte üreteceğiz. Gemlik halkının yüzünü güldüreceğiz. “İyi şanlar.” Dedi.

“Popülist belediyeciliği inşa edeceğiz”

Son olarak CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, şunları söyledi: “Beş yıl önce bu şehirde tarih yazıldı, o gün asılan bayrak hala duruyor ve bundan sonra indirilmeyecektir. Başkanım Uğur'a çok teşekkür ediyorum. Parti kültürüne sahip cesur bir insandır. Bundan sonraki süreçte de çalışmalarımız bitmeyecek, herkesin mutlu olabileceği bir mahalle oluşana kadar hep birlikte mücadele edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye'de bir umut haline geldi. Bu umudu aşılamak partiyi yöneten herkesin görevidir. Bundan sonra Bursa'da ve Türkiye genelinde sosyal demokrat ve halkçı belediyeciliği, halkın parasının halka hizmet için kullanılacağı süreci hep birlikte inşa edeceğiz. Değerli dostlarımıza başarılar diliyorum. “Gemlik'teki mücadeleye katılan herkese teşekkür ediyorum.”

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir