Fransa, Rafale savaş uçağı satın alıyor: Anlaşmaya vardık – Son Dakika Dünya Haberleri

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, resmi ziyarette bulunduğu Fransa'nın başkenti Paris'te Sırp basınına açıklamalarda bulundu.

Vucic, Macron'la görüşmesinin iyi geçtiğini vurguladı. “Bu görüşmelerin sonucundan çok memnunum, mutluyum çünkü dünyanın en önemli ülkelerinden biriyle her türlü işbirliğini açık ve somut olarak konuşabildik.” dedi.

Vucic, görüşmede Fransız Daussault firmasının ürettiği Rafale savaş uçaklarının alımını da görüştüklerini söyledi. “Önümüzdeki iki ay içerisinde sözleşmesinin imzalanmasını beklediğim Rafale alımına ilişkin somut anlaşmalara ulaştığımızı düşünüyorum. Ülkemiz için birçok açıdan son derece önemli olan bu imza töreni, katılımın yoğun olduğu bir katılımla gerçekleşecek. Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un.” dedi.

Vucic, kendisinin ve Macron'un Kosova-Sırbistan ilişkilerine de değindiğini ve bu konudaki görüşmelerin kolay olmadığını vurguladı.

Vucic, Macron'un “Sırbistan'ın konumu” Anladığını düşündüğünü belirterek, “Sanırım Macron ne konuştuğumuzu, ne üzerinde anlaştığımızı anladı. Kimseye yalan söylemediğimi ve bunu herkesin yüzüne söyleyebildiğimi gördünüz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir