Dünyanın “en yaşlı” adamı konuştu: Uzun yaşamın sırrı nedir? – Son dakika dünya haberleri

Dünyanın yaşayan en yaşlı adamı olduğu düşünülen 111 yaşındaki John Tinniswood, uzun yaşamını herhangi bir yaşam tarzına veya beslenme tercihine bağlamadığını ancak her Cuma balık ve patates kızartması yediğini söyledi.

Southport'taki bir bakım evinde yaşayan Tinniswood şunları söyledi: “Bana ne verirlerse onu yiyorum, herkes de öyle. Özel bir diyetim yok.”

Uzun yaşamanın sırrı “tamamen şans” Bunu söyleyen Tinniswood “Ya uzun süre yaşarsın ya da kısa süre yaşarsın ve bu konuda pek bir şey yapamazsın.” dedi.

“ÖLÇÜLMESİ GEREKİYOR”

Fanatik bir Liverpool FC taraftarı olduğunu anlatan Tinniswood, sigara kullanmadığını ve nadiren alkol içtiğini, haberleri takip etmek için radyo dinlediğini ve yine de mali durumunu idare edebildiğini söyledi.

Tinniswood, sağlıklı kalmak için ölçülü olmanın gerekli olduğunu söyledi, “Eğer çok fazla içersen, çok fazla yersen veya çok fazla yürürsen; herhangi bir şeyi çok fazla yaparsan sonunda acı çekersin.” dedi.

44 YIL EVLİ KALDI

Tinniswood, 26 Ağustos 1912'de Liverpool'da doğdu, eşi Blodwen ile şehirde bir dansta tanıştı ve 1942'de İkinci Dünya Savaşı sırasında evlendiler. Bir yıl sonra bir kızları oldu. Tinniswood, 1972'de emekli olana kadar Shell ve BP'de muhasebeci olarak çalıştı.

Eşinin 1986 yılında öldüğünü söyleyen Tinniswood, 44 yıldır evli olduklarını açıkladı.

Tinniswood, 111. yaş gününü kutlayarak, “Dünya bazı yönlerden her zaman değişiyor. Bu bir tür süregelen deneyim… Biraz daha iyiye gidiyor ama henüz pek fazla değil. Doğru yönde ilerliyor.” dedi.

Tinniswood dünyanın yaşayan en yaşlı adamı unvanını taşıyor “Benim için hiçbir fark yok. Hiç de değil. Onu olduğu gibi kabul ediyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir