Donald Trump internette İncil satmaya başladı

Trump, Truth Social sosyal medya hesabında yayınladığı videoda seçmenlerine İncil'i satın alma çağrısında bulundu.

Trump, paylaşımında bu hafta kutlanacak “Hayırlı Cuma” ve “Paskalya” bayramlarına değinerek, “Kutsal Haftanız Kutlu Olsun! Amerika'ya ibadeti geri getirelim. Kutsal Cuma ve Paskalya yaklaşırken sizleri okumaya davet ediyoruz.” 'Tanrı ABD'yi Korusun' İncili. Bir kopyasını almanızı tavsiye ederim.” dedi.

Trump, paylaşımında yayınlanan videoda şunları söyledi: “Tüm Amerikalıların evinde bir İncil'e ihtiyacı var ve benim de çok var. Bu benim en sevdiğim kitap. Sizi desteklemekten ve bu İncil'i satın almanız için teşvik etmekten gurur duyuyorum.”

Trump'ın satın almak için belirttiği sitede İncil 59,99 dolara satılıyor.

Web sitesinde, tasarımının Trump'a kampanya mitinglerinde destek veren halk müziği sanatçısı Lee Greenwood'un “Tanrı ABD'yi korusun” şarkısından ilham aldığı söylenen ve kapağında ABD bayrağının yer aldığı kitap anlatılıyor. “Başkan Trump tarafından onaylanan tek İncil” olarak.


İncil ve Anayasa kitapçığı da gönderiliyor.

İncil'i satın alanlara aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri Anayasası, Haklar Bildirgesi, Bağımsızlık Bildirgesi ve Bağlılık Yemini içeren kitapçıkların da gönderileceğini lütfen unutmayın.

Öte yandan Trump'ın internette İncil satışı, geçtiğimiz aylarda mahkum olduğu E. Jean Carroll isimli kadına ödeyeceği tazminat ve para cezası nedeniyle maddi sıkıntı içinde olduğu düşünülüyor. Trump emlak dolandırıcılığı davasına dayatılan.

Carroll dergisi yazarı, Trump'ın 1996 yılında kendisine tecavüz ettiği iddiasıyla açtığı davalar sonrasında 26 Ocak'ta toplam 88,3 milyon dolar tazminat almaya hak kazandı. Trump karara itiraz etti ancak duruşma devam ederken mahkemeye 92 milyon dolar kefalet ödemek zorunda kaldı. devam ediyor.

Ayrı olarak yargılandığı “gayrimenkul dolandırıcılığı” davasında 454 milyon dolar para cezasına çarptırılan Trump'tan da temyiz süreci için en az 175 milyon dolar teminat göstermesi istendi, aksi takdirde mal varlıklarına el konulacağı konusunda uyarılmıştı. .

Trump, kampanyası kapsamında bağış toplamak amacıyla daha önce astronot, kovboy ve süper kahraman karakterlerinin yer aldığı spor ayakkabı ve oyun kartları gibi eşyaları internet sitesinde satışa sunmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir