Bu kumarhane farklı: Ata Demirer 18 Nisan'da Volkswagen Arena'da – Son Dakika Kültür Sanat Haberleri

Gazinodan meyhaneye geçiş süreci denildiğinde akla ilk gelen kişi, tabiri caizse bu işin ustası Ferdi Özbeğen'dir ve Nejat Alp'i de unutmamak gerekir… Yeni nesil Özbeğen'i tanıdı Zamanın en iyi tercümanı ve şarkı söyleyen piyanistiydi ve yaşlılar onu hâlâ hatırlıyordu. Nasıl? Ata Demirer bir televizyon programına çıktı ve Ferdi Özbeğen'in şarkılarını seslendirdi. O günden sonra, herkesin ağzından çıkan o şarkıların sözlerini hepimizin bildiğini anladık. Sonra Demirer bizi Bursa 80'li yıllara doğru bir yolculuğa çıkardı… Bu yolculukta o dönemin müzik yapısını “Bursa Bülbülü” filmiyle gördük, duyduk. Filmde “Seni Kalbimi Yazdım” ve “Şaka Yaptım” gibi şarkıları seslendiren Demirer, şimdi de yenilenen formatıyla “Ata Demirer Gazinosu” adlı kendi programıyla yeniden sahnede.

RUHUMUZ DOLU!

İyi bir oyuncu, iyi bir yönetmen, iyi bir müzisyen ve iyi bir senarist olan Demirer'i sahnede görmek çok keyifliydi. Ruhlarımız müzikle, kalplerimiz kahkahalarla doldu dersek yalan olmaz. İnsan hikâyelerini ön plana çıkaran Demirer'in farkı, sadece kendisini anlatmıyor olmasıdır.

Onun en büyük başarısı yaşadığı olay ve kişileri kamuoyuna doğrudan, sıcak ve samimi bir dille aktarmayı başarmasıdır. Demirer'in de sahnede biraz utangaç ve utangaç bir tavrı var… Tam da bu yüzden bu kadar çok hayranı var. Demirer, son filmi “Ata Demirer Gazinosu”yla aktarmaya çalıştığı zanaatın ustalarını da unutmadı… Eserleri aynı zamanda Cengiz Sezen, Arif Susam, Nejat Alp, Ümit Besen ve Ferdi'nin müziğine de saygı duruşu niteliğinde. Özbeğen .

HİKAYELER…

Gösterisinde hayatına dokunan insanlarla yaşadığı deneyimlere ya da sorguladığı ayrıntılara yer veriyor. Sürprizlerin de yer aldığı diziyi her an her şeyin olabileceğini bilerek izliyoruz.

Sanat yolculuğunda tanıştığı ve yollarının kesiştiği Demirer'in Sezen Aksu'dan Erkan Can'a, Bülent Ersoy'dan Metin Akpınar'a uzanan hikayelerine de tanık oluyoruz. Ata Demirer'e yeni şarkıları, yeni esprileri ve klasikleriyle sahnede usta müzisyen Taşkın Sabah yönetimindeki orkestra eşlik ediyor.

Türk sanat müziğinden operaya, türküden pop müziğe, meyhaneden arabesk'e kadar geniş bir müzik repertuvarı hazırlayan Demirer, 18 Nisan'da Volkswagen Arena'da sevenleriyle buluşacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir