Bornova'da 280 dansçı aynı anda harmandalı çaldı – Son Dakika Türkiye, Cumhuriyet'in Ege Haberleri

Her yıl tüm dünyada renkli etkinliklerle kutlanan Dünya Dans Günü vesilesiyle Bornova Belediyesi'nin düzenlediği etkinlikte 280 dansçı Büyükpark sahnesine çıktı.

Rengarenk koreografilerin sunulduğu etkinlikte, Ege Üniversitesi Latin dans grubunun Rueda gösterisi, Bornova Belediyesi antrenörleri Şenol Ağrıdağ ve Ece Şerbetman İstek'in vals gösterisi, Yaşar Üniversitesi hip hop topluluğunun gösterisi yer aldı. , Beyza Kuşkapan Samba, Chacha Jive Gösterileri, Ege Perdans Karadeniz Takım Gösterisi, Ege Perdans Trakya Takım Gösterisi, İzmir Turist Folklor Derneği Zeybek Takım Gösterisi, Hayat Team Show Dans Sporları Kulübü Roman Oriental, Ege Mezunlar Derneği Karadeniz Takım Gösterisi, Potpori Gösterisi Ege Kültür Derneği Üsküp Çamdibi Halk Dansları Topluluğu Takım Gösterisi, Bornova Belediyesi Kursiyerleri Sahneye Zeybek Takımı ve Bornova Sanat Kulübü Zeybek Takımı çıktı.

Etkinliğe eşi Beste Ekşi ve kızı Asya Tuna ile katılan Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, horon çalarak dansçılara eşlik etti.

Gösterileri büyük bir mutluluk ve gururla izlediğini belirten Başkan Eşki, şöyle konuştu: “Yaşadığımız dünyada kötülükler ve çirkinlikler çok fazla. Ama dünyayı güzelleştiren estetik ve sanat da var. Dans bunların en önemlilerinden biridir. Bornova Belediyesi olarak kurs ve etkinliklerimizle bu güzelliğin büyümesine katkıda bulunuyoruz. Dansçılarımız ve sanatçılarımız tüm olumsuzluklara rağmen bizlere yaşam sevinci veriyor. “Sanata ve sanatçıya destek vermeye, bu güzelliklerin yaşam sevincinin artmasına yardımcı olmaya devam edeceğiz” dedi.

Gecenin sonunda tüm dansçılar aynı anda sahneye çıkarak harmandalı çaldı. 280 dansçının katıldığı harmandalı seyircilerden büyük alkış aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir