Bilimin devrim yaratan keşfi! Ölümden sonra ruha ne olduğu keşfedildi – Son Dakika Hayat Haberleri

Ölümden sonra ruhun başına ne geleceği veya geleceği sorusu felsefe, din, bilim gibi pek çok alanın üzerinde durduğu bir konudur. Farklı inanç ve kültürlerin ruhun kaderi hakkında farklı görüşleri vardır.

BİLİM BELİRSİZLİĞİ HENÜZ ÇÖZEMEDİ

Ölümden sonra birçok kültürel ve dini inanış olmasına rağmen bilim, ölümden sonra ne olacağını henüz anlayamamıştır. Ancak bazı bilim insanları bilincin ölümden sonra da devam edebileceğini öne sürerken, bazıları bunun sadece biyolojik bir süreç olduğunu ve bilincin bedenin ölümüyle sona erdiğini savunuyor.

“RUH EVRENE KATIYOR”

Arizona Üniversitesi'nden Prof. Dr. Stuart Hameroff ve İngiliz fizikçi Sir Roger Penrose, ölümden sonra bilincin kuantum düzeyde depolandığına inandıklarını ve “bir kişi ölürse bu kuantum bilginin mikrotübüllerden salınarak evrene karıştığını” söylüyor.

“BİLİNÇ ÖLÜMDEN SONRA DEVAM EDER”

İngiliz bilim insanı Dr. Sam Parnia, insan bilincinin ölümden sonra da varlığını sürdürdüğünü savunuyor. Parnia, Morgan Freeman'ın sunuculuğunu yaptığı National Geographic'in The Story of God programında insan bilincinin ölümden sonra da hayatta kaldığına inandığını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir