Başkentte şiddetli yağış nedeniyle 1.300'den fazla su baskını ihbarı yapıldı

Vali Şahin, Kazım Karabekir Caddesi'nde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Kentte yoğun yağış olduğuna dikkat çeken Şahin, Ankara halkının bir an önce sağlığına kavuşmasını diledi.

Şiddetli yağış nedeniyle herhangi bir can kaybının yaşanmadığını belirten Şahin, şöyle konuştu: “Yoğun yağış nedeniyle battıçıktı adı verilen alt geçitlerimiz bazı yerlerde tıkandı. Ekipler buralarda da önlem alıyor.” dedi.

Şahin, tüm ekiplerin sahada olduğunu belirterek, şöyle devam etti:


“AFAD Müdürlüğümüzün yol ekipleri, emniyet müdürlüğümüz, dalış ekipleri, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün su altı kurtarma ekipleri, belediyenin itfaiye ekipleri ve ASKİ personeli ile diğer tüm birim ve ilgili kuruluşların tüm ekipleri burada. Şu anda Ankara'da akşam saatlerinde yaşanan olay “Yağmurun ardından hafiflese de yağmur devam ediyor. Bir an önce duracağını ve müdahalelerin hızla sonuç vereceğini umuyoruz.”


“950 sel vakası yaşandı”

En büyük hedeflerinin talepte bulunan veya şikâyette bulunan tüm vatandaşlara en kısa sürede ulaşmak olduğunu belirten Şahin, şöyle konuştu: “Şu ana kadar 1.330 civarında su baskını ihbarı geldi. Bunlardan 950'sine yanıt verildi. Bunlardan 350'sine ulaşıldı. Müdahaleye devam ediliyor.” dedi.

Yağışların ağırlıklı olarak Yenimahalle ilçesinde yoğunlaştığını kaydeden Şahin, ekiplerin çalışmalarının tüm ilçelerde devam ettiğini söyledi.

Birkaç gündür sağanak yağış uyarısında bulunduklarını hatırlatan Şahin, şöyle konuştu: “Tahmin doğrultusunda yarın için uyarıda bulunduk. Vatandaşlarımızın özellikle dikkatli ve tedbirli olmalarını istiyoruz. Tedbirlerimiz artarak devam edecek.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir