Başkan Tugay Samsun'da – GÜNDEM

Başkan Tugay, önce Atakum Belediyesi'ni ziyaret etti, ardından CHP Samsun İl Başkanlığı'na geçti. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 19 Mayıs'ta (yarın) Samsun programına da katılacak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr., 19 Mayıs Atatürk Gençlik ve Spor Bayramı'nı anma etkinlikleri kapsamında bir dizi ziyaret için Samsun'a geldi. Cemil Tugay burada Atakum Belediye Başkanı Serhat Türkel'i ziyaret etti. Ziyarette, Samsun Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Murat Çan, CHP Parti Meclisi Üyesi (Başbakan) Nazan Güneysu, CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Özdağ, CHP eski Genel Sekreteri ve eski Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu da hazır bulundu.
Tarihi bir günde gerçekleşen ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren iki cumhurbaşkanı, birbirlerine başarılar diledi. Atakum Belediyesi'nin çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten Başkan Tugay, iki belediyenin her zaman iş birliği ve dayanışma içinde hareket edeceğini söyledi. Türkel: “Bu dayanışma Türkiye’ye örnek olsun”
Başkan Tugay'ı kentte ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Atakum Belediye Başkanı Serhat Türkel, iki belediye arasındaki iş birliğinin önemine dikkat çekti. Türkel; “İzmir tarihiyle, sanatıyla, turizmiyle, sanayisiyle sadece Türkiye'nin değil dünyanın sayılı şehirlerinden biri. Başkanımız Cemil Tugay'la gelişecek ve güzelleşecek. Atakum ile İzmir arasında güç birliğinin her iki şehre de önemli faydalar sağlayacağına inanıyorum. “Tarihi bir misyonu olan iki belediyemiz arasındaki dayanışmanın güzel gelişmelere vesile olmasını ve tüm Türkiye'ye örnek olmasını diliyorum” dedi.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tugay, daha sonra CHP Samsun il merkezini ziyaret etti. Ziyaretin ardından İl Belediye Başkanı Mehmet Özdağ'ın konuğu olan Başkan Tugay da vatandaşlarla buluştu.

Başkan Özgür Özel de katılacak
CHP Genel Başkanı Özgür Özel de Kurtuluş Savaşı'nın fiili başlangıcı sayılan 19 Mayıs'taki (yarın) Samsun programına katılacak.
Samsun'u destansı bir mücadelenin ilk adımının atıldığı yer ve büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kararlılığının simgesi olarak nitelendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Tugay, heyecanını şöyle dile getirdi: “İzmir'in selamını Samsun'a taşıyacağım. : (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası”.

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir