Bakan Güler'den “Eurofighter” meselesine ilişkin: Almanya cumhurbaşkanı döneri kesiyor, sonra sorarız – Son Dakika Türkiye Haberleri

TBMM'nin açılışının 104'üncü yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında TBMM'de resepsiyon düzenlendi. Burada konuşan Bakan Güler, Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ile Eurofighter konusunda görüşme yapılıp yapılmayacağı sorulduğunda, “Adam döner kesiyor, döner operasyonu bitince ona soracağız. Bu konuda gelişmeler” dedi. Devam etmek.”

Güler, Irak'la ortak harekât merkezi oluşturulmasına ilişkin ise şunları söyledi: “Daha çok çalışacağız. Onlarla birlikte çalışarak neler yapabileceğimizi göreceğiz. Bundan sonra müşterek harekât merkezinin sorumlulukları netleşecek. Artık hem Taraflar anayasa konusunda ortak karar aldı.”

Bakan Güler, Türkiye ile Yunanistan arasında güven artırıcı tedbirlere ilişkin Atina'da yapılan toplantıya ilişkin konuya ilişkin, “Heyet döndüğünde öğreneceğiz. Ama olumlu. Karşılıklı iyi niyetle gerçekleşiyor.”

ABD'den F-16 savaş uçağı alımıyla ilgili soru üzerine Güler, “Konuşuyoruz. Yakında her konuda nerede olduğumuzu öğreneceksiniz. Çalışıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir