Ayasofya ve Kocatepe'de bayram namazı

İstanbullular Ramazan Bayramı namazı için şehrin büyük tarihi camilerine akın etti.

Vatandaşlar sabah saatlerinde Ayasofya-i Kebir ve Eyüp Sultan Camii, Süleymaniye, Sultanahmet, Büyük Çamlıca ve Taksim'in de aralarında bulunduğu kentteki camileri doldurdu.

Sabahın erken saatlerinden itibaren camiye gelenler Kurban Bayramını burada karşıladı. İstanbul'un farklı yerlerinden gelen vatandaşlar ile çok sayıda yerli ve yabancı turist, bayram namazını şehrin büyük ve tarihi camilerinde kıldı.

Ayasofya ve Kocatepe'de bayram namazı

İçeride yer kalmayınca bazı vatandaşlar caminin avlusunda namaz kıldı. Namazın ardından cami avlusunda ve bahçesinde toplanan cemaat, Kurban Bayramı'nı kutladı.

Ayasofya ve Kocatepe'de bayram namazı

Kadınlar da camilerde kendilerine ayrılan alanda namaz kıldı. Namazın ardından İslam dünyası için dua ettik. Bayram namazı öncesinde Büyük Çamlıca Camisi'nin dijital mahyasına “Elveda” yazısı yansıtıldı. Öte yandan bayram namazı nedeniyle cami önünde araç yoğunluğu nedeniyle vatandaşlar avluya girmekte zorlandı.


Ankara

Başkentin simge mekanlarından Kocatepe Camisi'nde ramazan ayının sonunda kılınan bayram namazı, Ankara'nın dört bir yanından yüzlerce vatandaşı bir araya getirdi.

Ayasofya ve Kocatepe'de bayram namazı

Bayram namazını kılmak için camiye gelen vatandaşlar, yüzlerini güldüren dileklerle karşılandı. Bayram namazı için Kocatepe Camisi'ne gelen bir vatandaş, üzerinde “Onunla evlenmesi için dua edin” yazan çikolata kutusunu görünce herkesi gülümsetti.

Ankara'da kılınan bayram namazındaki coşku ve birlik atmosferi, Ramazan Bayramı'nın manevi değerlerini yansıtan bir görüntü oluşturdu. Vatandaşlar bayram namazını kıldıktan sonra bayramı kutladı.

Ayasofya ve Kocatepe'de bayram namazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir