Ali Koç'tan Dursun Özbek'e yanıt: 'Özel Meydan'a bekliyoruz' – Son Dakika Spor Haberleri

F.Bahçe Başkanı Ali Koç, 1-0 kazandıkları Galatasaray derbisinin ardından yaşanan olaylara ilişkin açıklama yaptı. Koç, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in sözlerine de yanıt verdi.

Ali Koç'un açıklamaları şöyle:

“Öncelikle bu galibiyet Fenerbahçe camiasına, 7'den 70'e herkese, çocuklarımıza armağan olsun. Gerçekte bu sadece bir derbi galibiyetidir. Bir yandan bakıyorsunuz, Derbide galibiyetten öte bir şey bu, şerefsizlere ve hırsızlara asıl şampiyonun kim olduğunu gösterdik. Buradan 1-0 ayrılarak umudumuzu yitirdik.” insanlar.”

“Sistemi bozmaya yaklaştık. 3-5 kulüp bizi çağırıyor. Bugünkü maç, Süper Kupa'ya neden yabancı hakem istediğimizi, tüm sezon boyunca neden yabancı hakemlere bağırdığımızı gösterdi. İşte bu 90 dakika. Bakın şu tabloya” Son 60, son 80 faul.” Maçta 10 faul yaptık. Rakibimiz 18 sayı yaptı. Bugün cezalı ve sakat oyuncularımız oldu ama buna rağmen sistemi yenemedik. “Taşlar hareket etmeye başladı. Hafta boyunca 30 bin kişinin geldiği kongre üyelerimize teşekkür ediyorum.”

“Bir takımı şampiyon yapmak için yaptığınız plan, Türk futbolunun tüm dengelerini altüst etti. En son Haluk Ulusoy'un yönetiminde gördüm.”

DURSUN ÖZBEK'E CEVAP

Ali Koç, Dursun Özbek'in açıklamasına rağmen; “İki yıldır televizyonda düello istiyoruz. Her iki kişinin de gerçek kimliğini görsünler. Bugün geç oldu. Bu ne ucuz kabadayılık. Hafta içi Galatasaray TV dahil herhangi bir kanala çıkalım. İsterse, Yarın çıkalım. Sayın cumhurbaşkanının bugün cesaretlenmesine sevindim, daha çok “Uyanık bırakmayalım, önümüzdeki 5 gece arayalım, ekranlara çıkmaya hazırız” dedi.

Fenerbahce başkanı açıklamasına şöyle devam etti; “Normal şartlarda Konyaspor'un kazanması mümkün ama Türkiye şampiyonasında şartlar normal değil. Kime görev verecekler, ne hazırlıklar yapacaklar Allah bilir. Biz, F.Bahçe tarihinin en yüksek skorunu aldık ama biz Sistemi yenemedim” dedi.

Koç sistemi eleştiriyor; “Bugün ne yaptı arkadaşlar? Özellikle bir tane var, ondan çok bahsettim. Gerçek yüzünün ortaya çıkmasına az kaldı. 'Böyle olmamalıydı' dedi ve nasıl olduğumu anlattı. Oyunculara 15 dakika ceza verilmeli. Küçük bir arbedenin ardından onları düelloya çağırıyor. “Şimdi aradı, bu düelloyu yapması gerekiyor. Biz kaçmıyoruz, onu Özel Meydan'da bekliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir