Ali Koç'tan Aziz Yıldırım'a flaş sözler: “Bu gemiyi nasıl çevireceksin?” – Son Dakika Spor Haberleri

Mevcut başkan ve cumhurbaşkanı adayı Ali Koç, genel kurul öncesi çalışmalarına 8 ve 9 Haziran'da Fenerbahçe Spor Kulübü'nde yapılacak olağan seçimlerle devam ediyor.

F.Bahçe Yüksek Kurulu üyeleriyle bir araya gelen Koç, başkan adayı Aziz Yıldırım'ın açıklamalarını eleştirirken, A futbol takımının kadro planlaması hakkında da bilgi verdi. Türk futbolunda yaşanan olaylara da değinen Koç, şunları söyledi: “Futbol ekosistemi içerisinde kendi yapımızı kurarak geldiğimiz günden bu yana, Fenerbahçe'ye her türlü haksızlığı, adaletsizliği ve hatta her türlü saldırıyı yapanlara karşı mücadele ettik. Mücadelenin dozu arttı. Bütün riskleri göze alarak, doğru olduğunu düşündüğümüz şekilde, inandığımız şeylerle, bir gram bile sapmadan sorunumuzu anlatmaya çalıştık. Bazen isimler verdik, bazen de bahis sorunlarıyla ilgili endişelerimizi dile getirdik. Gelir gelmez TFF'nin yapısı, yönetim kurulları, seçim tarzı hakkında bildiğimiz her şeyin doğru olduğunu söyledik. Burada eski zihniyetin geri dönmemesi için, basit sportif rekabetin ötesinde, F.Bahçe karşıtı lobi dediğimiz bu lobinin saha içi ve saha dışı unsurlarını ateşledik. Bu sezonun ikinci yarısında net bir pozisyonumuz var, sağlam bir pozisyonumuz var. İnanın son yirmi yılda Türk futbolunda yaşananlar konusunda kamuoyunda farkındalık oluşmaya başladı.“dedi.

“AKREDİYETLİ BİR SPORCU YOK”

Sarı-lacivertli kulübün mali yapısına ilişkin değerlendirmelerde bulunan başkan Koç, Aziz Yıldırım'ın borçlarla ilgili sözlerine tepki göstererek şunları söyledi:

Bu kulüp 6 yıl öncesine dönemez. Hepimiz kulübümüzün şampiyon olmasını istiyoruz. Ama borçların beni ilgilendirmediğini söylemekle ne demek istiyorsun? Bizden kredi alan tek bir sporcumuz yok. Bir zamanların F.Bahçe'ye operasyon sırasında bağırıp isyan edenler, bugün F.Bahçe'ye operasyon yapılırken birlik değil bölücülük, bölücülük gösteriyorlarsa, saldırıları küçümsüyorlar, hatta alay ediyorlarsa, utansınlar. F.Bahçe taraftarı da.. Yazıklar olsun, Fenerbahçe'nin birlik ve beraberliğinden bahsedenlere ama 6 yıldır bu inanç doğrultusunda hareket etmediler, davranmadılar, tribünlerden Fenerbahçe'ye baskı yaptılar, genel kurulda kongre üyelerine kendilerini tanıtmadılar. toplanıp kemerin altına çarptılar. 6 yıldır bunu yapmamak, seçim arifesinde birlik ve beraberlikten bahsetmek ne kadar samimi? Bunu vicdanınıza bırakıyorum. Rakip adaya soruyorum; Bu gemiyi nasıl döndüreceksin? Gittiğiniz sezonda F.Bahçe A takımının sponsoru yoktu. 2024 yılında tüm Fenerbahçe Spor Kulübü takımlarının bedava reklam alanı yok ve siz bunu hafife alıyorsunuz.

“ARTIK DAHA GÜÇLÜ BİR TAKIM KURACAĞIZ”

İrfan Can Kahveci, Fred, Ferdi Kadıoğlu, Osayi-Samuel'in yüksek bonservis bedeliyle transfer teklifi gelmediği sürece takımda kalacağını belirten Ali Koç, şunları söyledi: “Geçen sezon Mario Branco ile iyi işler yaptık. Mario Branco bu sezon da bizimle devam edecek. O ve ekibi, gelecek sezonun takımının mühendisliği konusunda birkaç aydır iletişim halindeydi. Aslında çok fazla kusurumuz yok; İrfan Can, Fred, Ferdi, Osayi olağanüstü bir astronomik rakama ulaşılmadıkça takımda kalacak. Gelecek yıl daha da güçlü bir takım kuracağız. Geçmişte öğrendiğimiz ve deneyimlediğimiz konulara göre daha doğru çekimler yapacağız. Kadromuz zaten çok güçlü. Personelimizin kalitesi, personelimize olan mevcut odaklanma ve ilgiden açıkça anlaşılmaktadır. Fenerbahçeli oyuncuların gittikleri kulüpler, gittikleri kulüplere göre belli oluyor. Son 2 yılda yaşanan dönüşümü görüyorsunuz. Sanırım tünelin sonunda umudun olduğunu, ışığın parladığını hissediyorsunuz. Çünkü bunu hissediyoruz. Herkesi yendik, sistemi yenemedik. Önümüzdeki sezon sistemi yeneceğiz ve cam tavanı kırdığımızda şampiyonluklar peş peşe gelecek.“dedi.

Koç ayrıca Futbol A.Ş'yi daha aktif hale getireceklerini belirterek, şöyle konuştu: “Çok güçlü bir yönetim kurulu oluşturduğumuza inanıyorum. Nihai liste seçimlerden 3 gün önce açıklanacak. Benim açımdan beklediğim bir değişiklik yok. Bunu bir adım daha ileriye taşıyacağız. Erol Bilecik ve Fethi Sekin SPK başvurularını hazırladılar. Bu yönetim kurulumumuzun yansıması olarak bizim yönetim kurulumuza benzer şekilde çok güçlü isimleri Futbol A.Ş.'ye dahil edeceğiz. Futbol A.Ş'yi daha aktif hale getireceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir