Alanyaspor'dan Mehmet Büyükekşi'ye destek açıklaması – Son Dakika Spor Haberleri

Süper Lig ekiplerinden Alanyaspor, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'ye yaptığı açıklamalarla destek verdi.

İşte Alanyaspor'dan yapılan açıklama;

“EURO2024'E KATILMAK BÜYÜKEKŞİ'NİN HAKKIDIR”

“Türk futbolunda son dönemde yeterince gerginlik yaşandı. Kimseye faydası olmayan kısır çekişmeleri bir kenara bırakıp, geçmişte yapılan hatalardan, eksikliklerden ders alarak geleceğe güvenle bakmalıyız. Herkesin sevgi ve ilgisine teşekkür ederiz. Futbol çok hassas, sürekli değişen ve doğru kararların alınması gereken bir alan. Bu nedenle antrenörlerin de zaman zaman hatalar yapabileceğini unutmamalıyız. Önemli olan bunlardan ders çıkarmak ve bunları en aza indirmektir. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, genel kurul tarihini 18 Temmuz olarak belirledi. Bir de ilerlemek için son derece önemli bir Avrupa şampiyonası var. Futbolumuz Avrupa şampiyonasına katılmamız için büyük çaba harcayan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ve yönetim kurulunun bizi Almanya'da milli takımla temsil etmesi en doğal hakkıdır.

“TELEMATİK MÜSABAKALARDA KULÜPLERİN HAKLARINI KORUDU”

“Uzun yıllar sonra Sayın Büyükekşi ve yönetim kurulu, canlı yayın yarışında kulüplerin haklarını sonuna kadar koruyarak kulüplerin alacağı parayı ikiye katlamayı başardılar. Bu rakam büyükler için çok da önemli olmayabilir. Kulüp ama biz Anadolu kulüpleri için çok önemli bir kazanç. Aynı şekilde Trendyol'un da sponsor olması, yıllardır ertelenen, yurt dışındaki fonlardan gelen kulüplerin önümüzdeki birkaç yıl için kararlaştırdığı ciddi bir katkıdır. Düzenli olarak vergi ve sosyal güvenlik primi ödeyen kulüplere geri ödeme yapan, Double Pass şirketi ile danışmanlık anlaşması yapan “VAR sistemi ve yarı otomatik ofsayt sistemi hayata geçirildi. İlk kez TFF Başkanı ve teknik direktör Milli takım, kulüpleri tek tek ziyaret ederek görüş ve önerilere açık olduklarını gösterdi.”

“YABANCI HAKEM İSTEMİYORUZ”

“Federasyonun en çok eleştiri aldığı konulardan biri hakem meselesidir. Kulüp olarak yıllardır Türk hakemlere her zaman destek olduk ve vermeye devam edeceğiz. Ülkemizde yabancı hakemlere karşıyız. Nitelikli Merkez Hakem komisyonları, hakemlerin eğitimi ve geliştirilmesi nitelikli hakemler, TFF, MHK Başkan ve yönetim gerçekten hakemlerin yanında olursa hakem hatalarının en aza ineceğine inanıyoruz. Bu ligde herhangi bir kulübe sorsak hakemlerin hatalarını rapor edebileceklerdir. Bir sezonda en az 10 maç kaybetmelerine sebep olacak hatalar biz Türk futbolunda futbolcu olamayız.” Büyükekşi ve yönetiminin iyi niyetinden ve çalışma temposundan hiçbir şüphemiz yok. Barış ve birlik ortamına her zamankinden daha fazla ihtiyaç var.”

“SEÇİM İÇİN EN UYGUN TARİH 18 TEMMUZ”

“Kaosun önlenmesi ve futbol ailesinin birliğinin sağlanması için en uygun tarih 18 Temmuz'daki olağanüstü genel kurul toplantısıdır. Kulüpler ve delegeler futbolun geleceğine 18 Temmuz'da karar vermelidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir