AKP kalesinde üst düzey istifa! AKP İl Başkanı Rize Hikmet Ayar görevinden 'af' istedi – Son Dakika Türkiye,Siyaset Haberleri

AKP'nin kalesi olarak bilinen Rize'de AKP İl Başkanı Hikmet Ayar, seçim sonuçlarından memnun olmadığını ve seçim öncesinde af ilan ettiğini ancak buna izin verilmediğini söyledi.

Ayar, seçimlerin sona ermesinin ardından “görevinden af ​​istediğini” açıkladı.

“SEÇİM SONUÇLARINDAN MEMNUN DEĞİLİZ”

Oy oranlarına da değinen Ayar, tüm Türkiye'de olduğu gibi Rize'de de düşüş yaşandığına dikkat çekerek, şöyle konuştu:

“31 Mart seçimlerine ilişkin kısa bir değerlendirme yapmak istiyorum. Tüm Türkiye'de olduğu gibi belediye başkanlarımızın oylarında ve İl Genel Meclisi oylarında azalma var. Rize'deki düşüş Türkiye genelindeki düşüşle aynı hızda gerçekleşti. Seçimlere katılım oranında da düşüş yaşandı. 2019 yılıyla karşılaştırıldığında Türkiye'de seçime katılım yüzde 84,61'den yüzde 78,55'e düşerken, Rize'de yüzde 83,24'ten yüzde 78,73'e düştü. 2019'da 18 belediyeden 14'ünü kazanırken, 31 Mart'ta 13'ünü kazandık. 2019'da kaybettiğimiz iki ilçe belediyesini bu kez kazanmış olsak da, daha önce kazandığımız üç belediyeyi de kaybettik. 14 belediyemiz vardı. Şu anda 13 belediyemiz var. Bu 13 belediyenin 8'i eski dostumuz, 5'i ise yeni isimler.

Bu nedenle Cumhurbaşkanımızın elini rahatlatmak adına Rize İl Başkanı olarak bu işe Rize'den başlayacağımızı söyleyerek makamımızdan af diledik. Bu bizi tatmin etmese de seçim sonuçları açısından Rize'nin Türkiye'de hâlâ birinci sırada olduğunu bir kez daha vurgulamak isterim. Türkiye'de bir ilk olan Rize İl Başkanı olarak bu süreci rahmet dileyerek başlatmak istedim. Bu karar seçim sonuçlarına bakılmaksızın verilmektedir. Çünkü dediğim gibi seçimden önce bu talebimi iki kez yazılı, iki kez de sözlü olarak yapmıştım. Ümit ediyorum ve umuyorum ki, bu kez genel merkezimiz bu isteğimi kabul edecektir. İl başkanlığı görevimden ayrılıyorum. Bir asker olarak her zaman Cumhurbaşkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ve partimin hizmetinde olmaya devam edeceğim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir