ABD: İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopterinin düşmesine ilişkin gelişmeleri takip ediyoruz

CBS News'in haberine göre, Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, Reisi ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahyan'ı taşıyan helikopterin düşmesine ilişkin bir açıklama yaparak, “sert iniş” yaptığını bildirdi.

Açıklamada, aralarında İran Cumhurbaşkanı, Dışişleri Bakanı Abdullahiyan ve bazı yetkililerin de bulunduğu ABD'li yetkililerin, helikopterin İran'a şiddetli iniş yapma ihtimaline ilişkin raporları inceledikleri ve gelişmeleri yakından takip ettikleri belirtildi.

İran'da helikopter kazası

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'yi taşıyan helikopterin, Azerbaycan sınırındaki barajın açılış töreninden dönerken hava koşulları nedeniyle sert iniş yaptığı kaydedildi.

İran Kızılayı önceki açıklamasında Kaleyber ile Verzigan arasında “kaza” yaşandığını açıklarken, İran İçişleri Bakanı Ahmed Vahidi, kurtarma ekiplerinin henüz bölgeye ulaşmadığını vurguladı.

Doğu Azerbaycan Vali Yardımcısı Cebbarali Zakiri, Reisi'nin konvoyundaki 3 helikopterden 2'sinin yere indiğini ve birinin düştüğünü söyledi.

Reisi'yi taşıyan helikopterde aralarında Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan'ın da bulunduğu bazı yetkililerin bulunduğu bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir