5'inci Sınıf Öğrencisine Tacizde Bulundu, Tutuklandı! Kefaletle serbest bırakıldı… – Son Dakika Hayat, Dünya Haberleri

Wisconsin, ABD'den 24 yaşında öğretmen Madison Bergmanbeşinci sınıf öğrencisinin velisinden Nehir Crest İlköğretim Okulu Yöneticilerine ve polise ihbarda bulunulduktan sonra çocuğa birinci derece cinsel saldırı suçundan tutuklandı.

Bergmann, 25 bin dolar (yaklaşık 800 bin TL) Kefaleti ödedikten sonra serbest bırakıldı 30 Mayısyılında mahkemeye çıkarılması planlanıyor.

Temmuz ayında evlenecek olan Bergmann'ın da bir kız arkadaşı var. Sam Hickmann tarafından da terk edildiği belirtildi. Çiftin bir arkadaşı tarafından basına yapılan açıklamada, “Onu aldatmasından daha kötü olan şey bunu bir 'çocukla' yapmasıdır” ifadelerine yer verildi.

Cinsel saldırı iddiası, çocuğun ebeveynlerinin Bergmann ile oğulları arasındaki kısa mesajları keşfetmesinden kısa bir süre sonra ortaya çıktı.

SORULAN MESAJLAR…

Çarşamba günü çocuğun babası, Bergmann'ın çocuğa gönderdiği kısa mesajları polise teslim etti. Mesajlarda öğretmen çocuğa şunu söylüyor: “ona dokunmasından ve onu öpmesinden hoşlanıyordu” Güya söyledi.

Yerel basında çıkan haberlere göre çocuğun annesi, babasına haber vermeden önce oğluyla Bergmann'ın telefonda konuştuğunu duydu.

Suçlama belgelerine göre, memurlar Bergmann'ın çantasını aradılar ve ayrıca ikisi arasında el yazısıyla yazılmış bazı notlar da buldular.

Belgelere göre Bergmann, öğrenciyle yaptığı mesajların sorulması üzerine susma hakkını kullandı.

OFİSTEN AZALTILDI

Öte yandan Bergman tutuklanmasının ardından öğretmenlik görevinden uzaklaştırıldı. Uzaklaştırma sırasında Hudson Okul Bölgesi öğrencileri, velileri veya personeli ile iletişim kurması yasaklandı.

Ayrıca bölge mülküne girmesi veya herhangi bir okul etkinliğine katılması da yasaklandı.

Okuldan yapılan açıklamada, “Bir okul çalışanının güvenin ihlaline yol açacak uygunsuz davranışlarda bulunduğunu öğrenmek hepimiz için son derece rahatsız edicidir.” Söylendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir