17 ilde FETÖ operasyonu: 72 tutuklu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Emniyet İstihbarat Genel Müdürlüğü, KOM Müdürlüğü ve TEM Daire Başkanlığı koordinasyonunda; TEM İl Emniyet Müdürlükleri ve KOM müstakil birimlerinin yürüttüğü çalışmaların ardından; Ankara, Bingöl, Bitlis, Edirne, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Kırşehir, Konya, Malatya, Muğla, Sakarya ve Uşak'ta FETÖ'ye yönelik “Pinch-19” operasyonlarının düzenlendiği açıklandı.

Örgütün sözde “gizli güvenlik yapılanması, gizli askeri yapılanması ve mevcut yapısı” içerisinde faaliyet gösterdikleri, ankesörlü telefonlar üzerinden haberleştikleri ve örgüt içinde isimleri geçen sorumlu kişilerle iletişim halinde oldukları tespit edildi. ifadeleri ve kimlikleri olduğu, FETÖ soruşturmaları kapsamında kesinleşmiş hapis cezası ve arama geçmişlerinin olduğu öğrenildi.

“FETÖ'cülere tolerans göstermeyeceğiz”

Son 4 günde 17 ilde düzenlenen operasyonlarda 72 şüpheli tutuklandı.

Operasyonların ardından çok sayıda dijital materyal ve organizasyonel belge ele geçirildi.

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yayımlanan bilgilerde şu ifadelere de yer verdi:


“FETÖ'cülere tolerans göstermeyeceğiz. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretiyle, aziz milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için operasyonlarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz. Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah razı olsun milletimizin duaları sizinle.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir