SON DAKİKA | Hızı 100 km’ye çıkacak: Sel ve hortum uyarısı! Meteoroloji’den yurdun büyük bölümü için sarı ve turuncu alarm, yağmur, kar, fırtına…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son değerlendirmelerine göre: Ülkemiz genelinde parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Orta Karadeniz; Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Sinop; Iğdır ve Ağrı hariç Doğu Anadolu; Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğu kesimleri yağmur ve sağanak yağıştan etkilenecek; Tauern Dağları’nın yüksek kesimleri, Doğu Anadolu’nun doğusu ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde görülecek yağışların yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Yağışlar Batı Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz’in batı ve kuzey kesimleri ile İç Anadolu’nun güneybatı ve kuzey kesimlerinde bol miktarda görülür; Güneybatı Ege ile Batı Akdeniz’in kıyı kesimlerinde çok kuvvetli ve zaman zaman şiddetli esmesi bekleniyor.

HIZ 100 KM’YE KADAR ARTACAK

Mevsim normallerinin üzerindeki hava sıcaklıklarının etkisi altına alan yağışlı hava kütlesinin de etkisiyle batı bölgelerimizde başlayan hava sıcaklıklarının azalması bekleniyor.

Rüzgâr genel olarak güney yönlerden, Marmara’nın batısında ve Ege’nin kuzey kıyılarından gece saatlerinde (26.11.2023), zamanla batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette; Marmara, Ege, Batı Akdeniz kıyıları, İç Anadolu, Karadeniz ve Kuzeydoğu Anadolu’da kuvvetli (40-70 km/saat) ve bazen fırtına (70-100 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. .

GARDİYANLAR

SARI VE TURUNCU ALARM: Balıkesir, Samsun, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Muğla ve Antalya, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa, Çanakkale, Bilecik, Sakarya, Kütahya, Manisa, İzmir, Aydın, Denizli, Uşak, Burdur, Isparta, Afyonkarahisar, Eskişehir, Ankara, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Sinop, Çankırı, Çorum, Amasya, Kırıkale, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman, Mersin, Adana, Osmaniye Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya, Kayseri, Tokat, Sivas, Yozgat, Niğde, Bayburt, Erzurum, Artvin, Ardahan ve Kars için sarı uyarı yapıldı.

ŞİDDETLİ YAĞMUR UYARISI 1: Son değerlendirmelere göre; Batı bölgelerde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar, Muğla çevrelerinden başlayarak, Marmara’nın batı kesimleri ve Ege kıyılarında kuvvetli (30-60 kg/m2), çok kuvvetli, yer yer kuvvetli (60-100 kg/m2) olacak. m2). m2) Muğla ve Edremit Körfezi kıyılarında. kg/m2), su baskını, su basması, yıldırım, yerel dolu ve hortum riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve dikkatli olunmalıdır.

ŞİDDETLİ YAĞMUR UYARISI 2: Son değerlendirmelere göre; Antalya’nın batısından başlayarak, zamanla il genelinde ve Konya’nın güneybatı ilçelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar (25-60 kg/m2), 25-120 kg/m2 arasında çok kuvvetli ve zaman zaman sağanak (60-120 kg/m2) m2) görülecek. Antalya’nın batı ve doğusundaki kıyı kesimlerinde (kg/m2) olması beklenmektedir. Deniz seviyesinden 1800 m’nin üzerindeki bölgelerde yoğun karla karışık yağmur ve zaman zaman yoğun kar yağışı bekleniyor. Olası sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu, kasırga riski, ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve dikkatli olmanız gerekiyor.

UYARI GÜÇLÜ RÜZGAR: Son değerlendirmelere göre rüzgar, Kuzey Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu’da kuvvetli ve yer yer fırtınalı (40-70 km/saat), kuvvetli rüzgar (10-10 km/saat) /h) h) Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kısımlarında. Saatte 100 km hızla eseceği tahmin ediliyor. Pazar sabah saatlerinden itibaren genel olarak güney, kuzey Marmara, yurdun kuzey kesimlerinde ise batı ve kuzeybatı yönlerden esecek kuvvetli rüzgar ve fırtınanın zamanla etkisini kaybetmesi bekleniyor. akşam saatlerinden sonra etkisini gösteriyor. Olası çatılardan uçma, ağaç ve direklerin düşmesi, soba ve yanıcı gazlardan zehirlenme riski, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmak gerekir.

ORHAN ŞEN: ‘SICAKLIKLAR HIZLA DÜŞECEK’

Meteoroloji Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen, sosyal medya hesabından hava durumuna ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

“Bugün Cumartesi günü güneybatı rüzgarı esecek, dolayısıyla sıcaklıklar ortalamaların üzerinde olacak. İstanbul 19 derece. Bu gece yarısından itibaren kuzeybatıya, Trakya’ya, Kuzey Ege’ye ve Marmara’ya dönerek fırtına hızına ulaşabilir. Ve sıcaklıkların hızla düşmesine neden olacak. Yarın İstanbul’da sıcaklık 8 dereceye düşecek.

Uyarı:

Muğla genelinde, Batı Marmara ve Ege kıyılarında sağanak yağış var. Antalya’da öğleden sonra Muğla sahili ve Edremit Körfezi’nde yağışların 100 kilogramı aşması bekleniyor. Antalya’da 1500 m’nin üzerindeki bölgelerde yoğun karla karışık yağmur ve yoğun kar yağışı.

İSTANBUL’DA KAR YOK

Su baskını riski yüksek! Bugün Türkiye’nin büyük bölümünde yağmur yağıyor. İstanbul’da geceleri yoğun yağmur yağıyor. Etkisini yarın Pazar günü öğle saatlerinde kaybedecek. İstanbul’da kar yok. Sıcaklık yarın ve pazartesi 8 derece, gece ise 4 derece olacak.

Yarın Anadolu’da şiddetli yağış olacak. Trakya’da KKY ve zamanla kar olabilir. Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde, Uludağ, Kartepe, Ilgaz gibi dağlar ile Erzurum, Erzincan, Kars ve Bayburt çevrelerinde pazar gecesi ve pazartesi günü yoğun kar yağışı görülecek. “Kıyı kesimlerde yağış etkili olacak.”

MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinde aralıklı sağanak yağışların bekleniyor. Yağışların Kırklareli, Edirne, Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgâr genel olarak güney yönlerden esecek, gece saatlerinde ise batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) esecek.

ÇANTA °C, 20°C
Öğleden sonra güney kesimleri parçalı ve çok bulutlu, gece boyunca ilin tamamı yerel olmak üzere sağanak yağışlı

EDİRNE °C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı

İSTANBUL °C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece boyunca yerel sağanak yağışlı

KOCAELİ °C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı

Ege
Bölgenin parçalı bulutlu, zaman zaman sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışlar bol (Kütahya ve Uşak hariç); Muğla, Aydın ve İzmir’in güney kesimlerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Rüzgârın güney yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, zaman zaman sağanak yağışlı, zaman zaman kuvvetli

DENİZLİ °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, zaman zaman sağanak yağışlı, zaman zaman kuvvetli

İZMİR °C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, zaman zaman sağanak yağışlı, zaman zaman kuvvetli

MUĞLA °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, kuvvetli, bazen çok kuvvetli ve şiddetli, aralıklı sağanak yağışlı.

AKDENİZ
Havanın parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği, yağışların Batı Akdeniz ile Mersin, Adana, K.Maraş çevrelerinde kuvvetli, sabah saatlerinde çok kuvvetli ve yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Batı Akdeniz’in kıyıları. Yağışlar, Tauern Dağları’nda 1800 metrenin üzerindeki rakımlarda karla karışık yağmur ve şiddetli kar şeklinde meydana gelir; Rüzgârın Batı Akdeniz’de güney yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) ve yer yer fırtına (70-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

ADANA °C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, zaman zaman çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu, zaman zaman çok kuvvetli ve yoğun, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

BORDUR °C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, zaman zaman çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MERSİN °C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu, zaman zaman çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinde aralıklı yağmur ve sağanak yağış bekleniyor. Yağışların Ankara, Kırıkkale ve Konya’nın bazı bölgelerinin yanı sıra Çankırı’nın güneyi ve Eskişehir’in doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar güneyden kuvvetli (40-70 km/saat) esecek.

ANKARA °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, zaman zaman sağanak yağışlı, zaman zaman kuvvetli

ESKİŞEHİR °C, 14°C
Parçalı bulutlu, doğu kesimleri zaman zaman sağanak sağanak yağışlı

KONYA °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, zaman zaman sağanak yağışlı, zaman zaman kuvvetli

YOZGAT °C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yağmurlu

BATI KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimler ve Sinop çevresinde yerel sağanak yağışlar bekleniyor. Rüzgar güneyden kuvvetli (40-70 km/saat) esecek.

BOLU °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı

DÜZCE °C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu

KASTAMONU °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı

ZONGULDAK °C, 23°C
Parçalı ve çok bulutlu

ORTA VE DOĞU KARADENİZ
Havanın parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde güney yönlerden kuvvetli ve çok kuvvetli rüzgarlar, bazen de gök gürültülü sağanak yağış (40-100 km/saat) şeklinde esecek.

ARTVİN °C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu

SAMSUN °C, 24°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı

DURUM °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı

TRABZON °C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu

DOĞU ANADOLU
Havanın parçalı ve yer yer çok bulutlu, Ağrı ve Iğdır dışında diğer yerlerde aralıklı sağanak ve sağanak yağışlı, kuzey ve doğu yaylalarında karla karışık yağmur ve yer yer karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin kuzeyinde rüzgarlar güneyden kuvvetli (40-70 km/saat) esecek.

Erzurum °C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve karla karışık yağmur, yükseklerde kar yağışı

HAKKARI °C, 8°C
Parçalı bulutlu, zaman zaman çok bulutlu, gece yağmurlu ve karla karışık yağmurlu, yükseklerde kar yağışlı

MALATYA °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve yağmurlu

°C, 11°C’DEN İTİBAREN
Parçalı bulutlu, zaman zaman çok bulutlu, gece yağmurlu ve karla karışık yağmurlu, yükseklerde kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve yer yer çok bulutlu, kuzey ve doğu kesimlerinin sağanak ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

VARSAYILAN °C, 14°C
Parçalı bulutlu, parçalı bulutlu, akşam saatlerinde sağanak yağışlı

GAZİANTEP °C, 13°C
Parçalı bulutlu, parçalı bulutlu, batı kesimlerinin aralıklı sağanak yağışlı

MARDİN °C, 12°C
Parçalı bulutlu, bazen çok bulutlu, gece yağmur ve sağanak yağışlı

Evet °C, 15°C
Parçalı bulutlu, bazen çok bulutlu, gece yağmur ve sağanak yağışlı

hedefler1

hedefler2

hedefler3

hedefler4

Keşfetmek
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Metrelerce yükseklikten düştü ve burnu bile kanamadı.Metrelerce yükseklikten düştü ve burnu bile kanamadı.
Bu söz üzerine çılgına döndü!  Samast cezaevinde kaosa böyle yol açtıBu söz üzerine çılgına döndü! Samast cezaevinde kaosa böyle yol açtı
52 mahkum, 2 futbolcu yasa dışı bahis operasyonlarında... Bavullara para aktarılıyor...52 mahkum, 2 futbolcu yasa dışı bahis operasyonlarında… Bavullara para aktarılıyor…

Yoruma kapalı.

Bebek Bakıcısı - Omegle - Sohbet Odaları - Omegla - Görüntülü Sohbet - Kaynak Otomasyon Sistemleri -
deneme bonusu radabet giriş Puff langstoninstitute.org gaziantep bayan escort antep escort