Avrupa ve Amerika’da havaalanlarında neden kaos yaşanıyor?

Korona salgınının sonuçlarıyla insanlar seyahat etmeye yeniden başlarken, Avrupa ve ABD’deki havalimanlarında yaşanan kişisel eksiklikler yaz tatili döneminde kaosa neden oluyor.

Korona salgınının sonuçlarıyla insanlar seyahat etmeye yeniden başlarken, Avrupa ve ABD’deki havalimanlarında yaşanan kişisel eksiklikler yaz tatili döneminde kaosa neden oluyor.

Salgın döneminde durma noktasına varmanın ardından keskin bir bölgede yaşayan hava yolu sektörü, kişisel hücrelerle ve grevlerle karşı karşıya bulunuyor.

Avrupa ve ABD’deki havalimanları ve hava yolu işletmesi, yer hizmetleri, güvenlik personeli ve uçuş görevlileri dahil olmak üzere tüm alanlarda ciddi bir personel yapısıyla mücadele ediyor.

Birkaç Avrupa hava yolu şirketi ve havaalanlarında son haftalarda grevler görülürken, gelecek ay daha fazla seyahat kesintisi bekleniyor. Londra, Amsterdam, Roma ve Frankfurt gibi şehirlerdeki büyük havalimanları uçuş iptalleri ve uzun yolcu kuyruklarıyla uğraşmak zorunda kalıyor.

Hava yolu sektöründe kişisel gözlemlerde yaşananlar, seyahatler giderek “işkence” haline dönüşüyor.

Hava koşulları ve Covid-19 vakalarındaki dizilerdeki hava yolu sektöründe ek baskı oluşturma

Hava yolu işletmesinin yüksek yolcu yoğunluğu nedeniyle aksamalara ve daha uzun bekleme sürelerine karşı çıkarken, havalimanında kişisel kullanım nedeniyle bazı uçuşların iptal edilmesiyle yolcular evlerine geri dönmek zorunda kalıyor. Bazen uçuşlar son dakikada iptal edilmek zorunda kalındığından bazı yolcular, havaalanına gelene kadar uçuşların iptal edileceği bilinmiyor.

Covid-19 krizi sırasında birçok çalışanın işini kaybederken, son haftalarda hava koşulları ve Covid-19 vakalarının çoğu hava yolu endüstrisinde ek baskı oluşturuyor.

Bazı hava yolu işletmesi uçuşları standart olarak iptal ederek aksamaları en aza indirmeye başlamadan, havaalanlarındaki servis aksamasıyla yolcular saatlerce beklemek zorunda kalıyor.

Hava yolu işletmesi uçuş planına göre alıkoymakta zorlanırken, uçuş iptalleri yeni normal haline geliyor.

Almanya’da Covid-19’un alt varyantları kişisel sıkıntısını artırıyor

Son derece saldırgan olan Omicron alt denetimini Almanya’da etkili kılmak, yöneticiyi düzenlemek kişisel rahatsızlıklarını ve izolasyon düzenlemelerini de değerlendirmeye katması gerekiyor. Bu durumdaki personele ulaşmak önemli ölçüde artırıyor.

Havalimanlarında kaos yaşayan yolcular, sosyal medya hesaplarından durumunu paylaşıyor.

Bazı Alman politikaları, çözüm olarak federal polisin havalimanlarında kontrol geçişlerinde de yer depolama ve yabancı işçileri getirmeyi öneriyor.

Uzmanlar, bu acil durum önlemlerinin yakın zamanda birçok değişken sorununu çözmesinin pek olası görünmediğine dikkati çekiyor.

Alman Haber Ajansının (DPA) haberine göre, ülkenin en büyük havalimanı olan Frankfurt Havalimanı’nında hava kargo hatlarında de personel eksikliği nedeniyle sorun yaşanıyor. Kargo uçuşları, yoğun zamanlardan taşımanın daha az olduğu zamanlara taşınıyor veya iptal ediliyor. Lufthansa Kargo’nun operasyonlarında Frankfurt’taki personel eksikliği nedeniyle 1 Temmuz’da 4 uçuş iptali ve bazı gecikmelerin yaşandığı belirtiliyor.

Lufthansa ve yan uçuşlarını iptal ediyor

Lufthansa’nın sunduğu Eurowings, EasyJet ve Swiss de tatil döneminin yavaş yavaş ilerlediği bir dönemde uçuşları iptal etmek zorunda kalıyor.

Alman hava yolu şirketi Lufthansa’nın Denetleme Kurulu’nun 6 Temmuz’da hava trafiğindeki mevcut kaosu ve şirkete yönelik ekonomik sonuçlarına ulaşmak üzere toplanacağı biliniyor.

Covid-19 salgının neden olduğu 10 milyar avroyu aşan zararın baskısını barındıran Lufthansa, Almanya’nın en büyük havalimanları olan Frankfurt ve Münih havalimanlarında 80 bin uçuşun 3 bini iptal etmek zorunda kaldı. daha fazla uçuşu iptal etmesini bekliyor.

2020’de yerleşik 9 milyar avroluk devlet kredisiyle iflas etmekten kurtulan Lufthansa’nın 2021 sonunda çalışan çalıştırma 4’te 1 oranındaki kayıtlarda yer alıyor.

Birleşik Hizmet Sendikası, (Ver.di) mevcut durumu daha da kötüleşmesine ilişkin olarak Lufthansa’nın Covid-19 krizi sırasında ciddi şekilde küçülmeye gitmesini eleştiriyor.

Durumun 2023’e kadar normalden sapma beklenmiyor

Lufthansa’da yolcu kabulünde, iletişim merkezlerinde aşırı yük altında kaldıklarını hissederken, uçaktaki personel ise yolcuların öfkesiyle karşı kaşya kalıyor. Lufthansa, çalışanlarını korumak için daha fazla güvenlik durumunu görevlendiriyor.

Öte yandan Lufthansa’da yaklaşık 300 pilotun geçen yıl erken emeklilik gönüllülüğünü kabul etmesi nedeniyle 1 Ağustos’ta şirketten çıkması bekleniyor.

Alman Ekonomi Enstitüsü’nün tahminlerine göre, hapishaneler Alman havaalanlarında yaklaşık 7 bin 200 kişilik kalifiye işçi dağılımı yaşıyor.

Almanya’nın 16 ülkesinden yalnızca ülkedeki en kalabalık eyaleti olan Kuzey Ren Vestfalya’da (KRV) okullar tatile çıkması, kalan 15 eyalette de okulların temmuz ve ağustos dışarı tatile girmesi bekleniyor. Okulların tatile gireceği ve seyahat edeceği insan değerlendirmeleriyle birlikte daha da yoğunlaşabileceği belirtiliyor.

Almanya’daki havalimanları ve hava yolu işletmelerinde personel eksikliği nedeniyle haftalarda yaşanan sorunlar uçuş iptalleri ve gecikmelere de neden olacak, Alman hava yolu şirketi Lufthansa bu olay 2023’e kadar normal yansıma beklenmeyecek.

Almanya’da Türkiye’den geçici işçi çıkarmaya yeşil ışık

Alman Hava Taşımacılığı Ekonomisi Birliği’nin (BDL), Federal Çalışma Bakanlığına havalimanlarında çalışacakları ülke dışından getirilmesi konusunda yasal engelleri kaldırmayı hedefleyen bir teklif sunmuştu.

Alman hükümetinin havalimanlarındaki kişisel sıkıntılarını incelemek için ülke dışından, özellikle de Türkiye’den geçici işçi kulübesi yeşil ışık yaktı.

Hükümetin, kurumların ülke dışından yönetici personeline hızlı bir şekilde giriş ve çalışma izinleri vereceği belirtiliyor.

BDL, Türkiye’den gelecek çocuklar A2 seviyesinde Almanca sınırlaması, hava yolu birliği IATA’nın gerekliliklerini yöneten grubun tehlikeli madde eğitimlerine sahip olduğu ve Alman gösterge kontrollerinin sonuçlarını sonuçlarını aktarmıştı.

İngiltere’de 10 bine kadar uçuşun iptal edilmesi bekleniyor

Kişisel yetersizlik sonucu yaşanan kaos nedeniyle İngiltere’de 10 bine kadar uçuşun iptal edilebileceği ve 1,5 milyon yolcunun bu sonuçları etkilenebileceği belirtiliyor.

Londra’daki Heathrow Havalimanı’nda gelecek 2 ay boyunca yaşanacak en yoğun seyahat sezonuna hazırlık olarak 1.000’den fazla çalışan aranıyor.

Ülkede birçok hava yolu şirketinde yaşanan grevler de kişisel sıkıntılarını derinleştirirken, bazı seyahatçiler Heathrow Havalimanında durumu “tamamen kaos” ve “sıfır müşteri hizmeti” olarak nitelendiriyor.

Salgın döneminde ve yüksek pozlama karşısında maaşları kesintiye uğrayan açığa çıkarırken, British Airways sendikası üyesi yaklaşık 700 çalışanının bu ay eylemde bulunarak Heathrow’daki hava akımını “felç etmek” istediği bildiriliyor.

Son zamanlarda greve giden demir yolu işçilerinin yapılarında olan İngiliz hükümeti, havalimanlarındaki kaosa karşı da öfkeli.

İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps sorunu çözmek için 22 maddelik bir plan sunarken, ayrıca hükümet binasının yeni işçiliğini daha hızlı bulmaya ve öğrenmesine yardımcı olmayı planlıyor.

Fransa’da da grevler hizmetleri yavaşlatıyor

Paris Charles-de-Gaulle Havalimanı’nda ise perşembe günü yer personelinin greve gitmesinin hizmetlerinin yavaşlattığı bildiriliyor.

Gün boyunca tarifeli uçuşların yüzde 17’sinin, kalkış ve inişlerin yüzde 10’unun iptal edildiği kaydediliyor. Ayrıca göstericilerin terminallere erişimi de engellediği aktarılıyor.

Fransa’nın sivil ev sahibinin grev nedeniyle Paris Charles-de-Gaulle Havalimanı’ndan uçuşların yapılmasını kararlaştırıldığı belirtiliyor.

30 Haziran’da greve başlayan havalimanı işletmeciliği ücret gösterileri ve daha iyi çalışma koşulları isterken, sendikalar yönetiminin yeniden canlanmasına karşı kişisel karşılamaya göre artırılmadığını savunuyor.

çalışanların 8-10 Temmuz tarihleri ​​​​arasında tekrar greve gideceklerini ilan ederken, söz konusu havalimanında taşeron çalışanları de13-17 Temmuz tarihleri ​​​​arasında başka grevler planlıyor. Bunun yaz başında seyahat edenler için daha fazla kesintiye neden olması bekleniyor.

Sendikalar, maaşlarda aylık net 300 avro sahne talep ediyor.

İspanya, Belçika, İtalya, Portekiz ve Hollanda’da da sorunlar var

Personeldeki yetersizlik nedeniyle İspanya, Belçika, İtalya, Portekiz ve Hollanda’daki havalimanlarında da sorunlar yaşanıyor.

Ryanair kabin ekibinin İspanya, Portekiz ve Belçika’da geçen hafta sonu üç günlük bir grev düzenleyerek Fransa ve İtalya’daki meslektaşlarına katıldığı aktarılıyor.

Düşük maliyetli işletme işletmesi Ryanair ve Easyjet’teki gecikmelerin pek çok gezgin için ömrünün zorlaştığı belirtiliyor.

Iberia Havayolu ise Madrid’de mayıs-haziran döneminde 15 bin yolcunun pasaport kontrolünü yapacak polis memuru sayısındaki yetersizlik nedeniyle uçuşlarını kaçırdığına isaret ediyor.

Hollanda’da Amsterdam Schiphol Havalimanı’nda personel eksikliğinden kullanım kaos yönetimi devam ediyor. Hava yolu işletmelerinin Schiphol Havalimanı’ndaki uçuşlarını başka şehirlere taşıyor aktarılıyor.

American Airlines’ın Amsterdam Schiphol uçuşları için havalimanının talebi üzerine bilet satışlarını geçici olarak durdurma kararının alındığı biliniyor.

ABD’de cuma gününden bu yana 1.100’den fazla uçuş iptal edildi

Kötü hava koşulları ve kişisel yaşam alanları nedeniyle ABD’de uçuş iptalleri ve gecikmeleri bu yıl içinde öncesine göre dizi gösterildi.

Hava yolu şirketi cuma gününden bu yana ABD’de 1.100’den fazla uçuşunu iptal ederken, yaklaşık 11 bin uçuşta gecikme yaşandı.

Ülkede havalimanlarında 4 Temmuz Bağımsızlık Günü tatili nedeniyle hafta sonunda beklenen yaşanırken, lastik ve federal organları hafifletmek için çalışmalarını sürdürdü.

FlightAware önlemlerine göre, 1-29 Haziran dönemlerinde yaklaşık 176 bin uçak en az 15 dakika gecikti, bu sayı tarifeli uçuşların yüzde 23’üne denk geldi. Aynı dönemde 20 binden fazla (yaklaşık yüzde 3) uçuş ise iptal edildi.

Tüketici şikayetleri de bu durumla paralel olarak dizi gösterirken, son yetiyor göre ABD Ulaştırma Bakanlığı nisan yerleşim yeri hava yolu işletmeye ilişkin yolculardan 3 bin 105 şikayet aldı. Şikayet geçen yılın aynı uzunluğu karşılaştırması yüzde 300 hikaye kaydetti.

Yaşanan streslerin karşı karşıya kaldığı hava yolu şirketi, aksakların nedeni olarak kötü hava koşulları, kişisel eksikliğini ve hava trafik kontrolündeki personele ulaşamadı.

Havacılık sektörü maliyetlerini çalıştırma amaçlı binlerce işçiyi istihdam çıkarmıştı

Sivil ev bölümü, ülkeler arasında seyahatlerde büyük bakımları tetikleyen Covid-19 salgının yayılmasının bu yana zorlu birkaç yıl geçirmişti.

Yolcu gidiş 2020’de bir önceki yıla göre yüzde 60 düşerken, söz konusu düşüş yüzde 50 ile 2021’de de devam etmişti.

Hava yolu işletmesi iki yıl içinde yaklaşık 200 milyar dolar harcama yaparken, sektörün yayılmasına kadar karşı karşıya kaldı en kötü krizde maliyetleri azaltmak amacıyla binlerce işçiyi isten çıkarmak zorunda.

Yoruma kapalı.

uaeupdates.com deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler seo paket casibom